Pielgrzymka Częstochowa – Zakopane

W czwartek 28 marca 52 osobowa grupa z Brzeźna i okolic pojechała na czterodniową pielgrzymkę. Pierwszym nawiedzonym miejscem było Sanktuarium  Matki Bożej Licheńskiej. Następnie pojechaliśmy do Częstochowy, gdzie wzięliśmy udział we Mszy Św. i Apelu Jasnogórskim. Drugiego dnia ruszyliśmy w kierunku Oświęcimia i Wadowic. W Oświęcimiu zwiedziliśmy największy z niemieckich nazistowskich obozów zagłady - Auschwitz-Birkenau. W Wadowicach zwiedziliśmy miejsce narodzin Karola Wojtyły, czyli św. Jana Pawła II, kościół w którym był ochrzczony i muzeum poświęcone Jego pamięci, a na koniec zjedliśmy pyszne kremówki. Udaliśmy się też do Ludźmierza, do Sanktuarium Maryjnego w którym wzięliśmy udział w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Sobotę spędziliśmy na całodziennej wycieczce w Zakopanem. Zobaczyliśmy Wielką Krokiew, główną ulicę Zakopanego, czyli Krupówki, jechaliśmy kolejką linową na Gubałówkę gdzie zjedliśmy góralski specjał zwany ,,Kwaśnicą”. Nawiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach i wzięliśmy udział w Mszy Świętej. Atrakcją wieczoru był występ kapeli góralskiej, połączony z wymianą kaszubsko – góralskich tradycji. Gazda u którego nocowaliśmy opowiedział o historii Tatr i Podhala. W niedzielę nawiedziliśmy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach, po Mszy Św. odwiedziliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Około godz. 14 wyruszyliśmy w drogę powrotną.

 

 

 

Imieniny

Kalendarz

Wiadomości z regionu

  • Plaża to taka duża piaskownica, w której wielu dorosłych zapomina o podstawach dobrego wychowania. Jak zachować się na plaży? Co jest najbardziej irytujące w zachowaniu innych ludzi na plaży?
  • Plaże nudystów w Polsce mają się świetnie. Gdzie są? Praktycznie w każdym regionie kraju znajdziesz plażę nudystów, gdzie możesz swobodnie opalać się nago. Golasy jednak największy wybór mają nad morzem. Przygotowaliśmy listę TOP 10 plaż nudystów w Polsce wraz z mapą, jak dojechać na plażę.
  • Sporty wodne uprawiać można zarówno na otwartych jak i zamkniętych akwenach. Dawno już przestały nam wystarczać wakacje na leżaku przy basenie. Korzystamy z atrakcji organizowanych przez biura podróży ale i lokalnych przedsiębiorców. Jakich sportów wodnych warto spróbować? Które dadzą nam malownicze widoki, a które podniosą adrenalinę? Sprawdź TOP 12 sportów wodnych nie tylko dla odważnych.

Odwiedziny

Dzisiaj Dzisiaj 9
Wczoraj Wczoraj 34
W tygodniu W tygodniu 79
W miesiącu W miesiącu 978
Razem Razem 5179

Aktualne notowania