„Pamięć dla przyszłości” - Konkurs w 80 Rocznicę Zbrodni Katyńskiej

 

plakat net

Stowarzyszenie Parafiada zwraca się do Państwa – naszych partnerów w upamiętnianiu Ofiar Zbrodni Katyńskiej w ramach programu edukacyjnego „Katyń… Ocalić od zapomnienia” o wszelką możliwą pomoc w popularyzacji kolejnego przedsięwzięcia upowszechniającego wiedzę o zbrodni Katyńskiej wśród młodzieży.

Ufamy, że wśród Państwa wychowanków/uczniów/znajomych/rodziny można spotkać utalentowanych młodych ludzi, pasjonujących się historią i poszukujących nowych wyzwań dla rozwijania swoich umiejętności i poszerzania wiedzy. Dlatego też, zachęcamy do zainteresowania konkursem poświęconym problematyce katyńskiej, którego efektem będzie Popularnonaukowa Konferencja Młodych Historyków z udziałem najlepszych.

 „Pamięć dla przyszłości” to tytuł ogólnopolskiej Konferencji Młodych Historyków (13-18 lat), w której będą uczestniczyć laureaci konkursu historycznego dla młodzieży na referat lub prezentację multimedialną podejmujące problematykę katyńską. Uczniowie będą mogli pisać pracę konkursową w jednej z  5 kategorii tematycznych:  
I.  Śledztwo historyczne na przykładzie wybranego Bohatera Katyńskiego;
II. Dokument i fabuła – film w służbie popularyzacji wiedzy o Zbrodni Katyńskiej;
III. Dęby Pamięci – jak czcimy upamiętnionych Bohaterów w mojej małej ojczyźnie;
IV. Wartości a przemoc w rzeczywistości obozów specjalnych;
V.  Zbrodnia Katyńska w propagandzie.

Konkurs i konferencja przyczynią się do popularyzacji wiedzy na temat Zbrodni Katyńskiej i jej Ofiar poprzez poznawanie historii Zbrodni, kontekstów i interpretacji, życia konkretnych osób zamordowanych na Wschodzie w 1940 r. , rozwijanie fascynacji historią Polski XX wieku.
Pozwolą młodzieży pasjonującej się historią pochwalić się umiejętnością pisania referatów/prezentacji oraz konstruowania wypowiedzi publicznych.

Prace konkursowe oceniać będzie jury złożone z uznanych ekspertów – historyków, a autorzy najlepszych referatów lub prezentacji multimedialnych będą mieli okazję uczestniczyć w Konferencji , przedstawiając publicznie swoje przemyślenia. Najlepsze prace zostaną również opublikowane zarówno w folderze pokonferencyjnym jak i w formie elektronicznej. Laureaci otrzymają również atrakcyjne nagrody rzeczowe.

Zapraszamy na stronę:
www.katyn-pamietam.pl/pamiecdlaprzyszlosci.

 

Załączniki

word ikona

 Regulamin

 

Imieniny

Kalendarz

Komisariat SG Brzeźno

Wiadomości z regionu

  • Choć do 29 Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pozostało kilka dni, to sztaby w Bytowie i Miastku mają już na swoich kontach pieniądze. Można je wpłacać w eSkarbonkach. Wszystko przez pandemię koronawirusa. Wolontariusze w niedzielę 31 stycznia 2021 roku będą tradycyjnie chodzić ze skarbonkami. Będą też atrakcje.
  • Śnieg, mróz, białe Tatry i mnóstwo atrakcji. Dawniej Zakopane zimą zamieniało się w tętniące życiem miasteczko dla narciarzy. Ci szusowali po Tatrach, po stokach, ale i wędrowali na nartach po mieście. Górale zaś wozili turystów saniami po mieście. Organizowano wyścigi samochodowe, wyścigi konne, czy lodowisko na Równi Krupowej. Zobaczcie zimowe Zakopanego z dawnych lat na zdjęciach Narodowego Archiwum Cyfrowego. Zapraszamy do galerii! Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.
  • Ferie zimowe 2021 trwają! Z powodu pandemii koronawirusa są jednak inne niż wszystkie i w całym kraju odbywają się od 4 do 17 stycznia. Nieczynne są hotele, zamknięte stoki, trasy i wyciągi narciarskie. Większość zajęć przeniesiono do Internetu. W poniedziałek, 4.01.2021 r rząd poluzował obostrzenia. Od wtorku, 5.01.2021 r. dzieci mogą przez cały dzień wychodzić na zewnątrz bez opieki dorosłych. Takich ferii już dawno nie było! Nie uszło to oczywiście czujnej uwadze Internautów. Kliknijcie w galerię i zobaczcie najlepsze memy!

Wyślij Widokówkę

koperta

logo eop 210