Wypłata zaliczek PROW 2020

 

ARiMROd 16 października, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa rozpoczęła wypłatę zaliczek na poczet płatności bezpośrednich za 2020 rok oraz zaliczek na poczet płatności obszarowych PROW. Zaliczki w 2020 r. wypłacane będą polskim rolnikom na najwyższym dopuszczonym w Unii Europejskiej poziomie i w przypadku dopłat bezpośrednich wynoszą 70 proc., a w przypadku płatności obszarowych PROW - 85 proc.
W tym roku stawki dla poszczególnych dopłat wynoszą:

- jednolita płatność obszarowa: 483,79 zł na hektar powierzchni obszaru zatwierdzonego do płatności

- płatność za zazielenienie: 323,85 zł na hektar powierzchni obszaru zatwierdzonego do płatności

Spis Rolny 2020

 

spisrolny2020Od 1 września do 30 listopada 2020r. na terenie całego kraju rozpoczął się Powszechny Spis Rolny PSR 2020. Udział w spisie rolnym jest obowiązkowy.  Każdy rolnik będzie mógł dokonać spisu również  w domu, na własnym urządzeniu mającym połączenie z Internetem. Wystarczy wejść na stronę http://spisrolny.gov.pl  i wypełnić elektroniczny formularz. Użytkownicy gospodarstw rolnych są zobowiązani do udzielania dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi. W razie jakichkolwiek problemów można skontaktować się z infolinią statystyczną pod numerem: 22 279 99 99. Po połączeniu się z numerem i wybraniu „1” uruchamia się infolinia spisowa. Można również wybrać opcję „Spisz się przez telefon” i połączyć się z rachmistrzem w celu przeprowadzenia spisu przez telefon.

„Pamięć dla przyszłości” - Konkurs w 80 Rocznicę Zbrodni Katyńskiej

 

winieta konkursStowarzyszenie Parafiada zwraca się do Państwa – naszych partnerów w upamiętnianiu Ofiar Zbrodni Katyńskiej w ramach programu edukacyjnego „Katyń… Ocalić od zapomnienia” o wszelką możliwą pomoc w popularyzacji kolejnego przedsięwzięcia upowszechniającego wiedzę o zbrodni Katyńskiej wśród młodzieży.

Read more ...

Imieniny

Kalendarz

Komisariat SG Brzeźno

Wiadomości z regionu

Wyślij Widokówkę

koperta

logo eop 210