ewniosekplus 

 

Ogłoszenie

Wnioski o dopłaty bezpośrednie dla rolników

można wypełnić u Sołtysa. Tel. 784 081 788

 

 

 

 

 

Pielgrzymka Częstochowa – Zakopane

IMG 20190330 113205W czwartek 28 marca 52 osobowa grupa z Brzeźna i okolic pojechała na czterodniową pielgrzymkę. Pierwszym nawiedzonym miejscem było Sanktuarium  Matki Bożej Licheńskiej. Następnie pojechaliśmy do Częstochowy, gdzie wzięliśmy udział we Mszy Św. i Apelu Jasnogórskim. Drugiego dnia ruszyliśmy w kierunku Oświęcimia i Wadowic. W Oświęcimiu zwiedziliśmy największy z niemieckich nazistowskich obozów zagłady - Auschwitz-Birkenau. W Wadowicach zwiedziliśmy miejsce narodzin Karola Wojtyły, czyli św. Jana Pawła II, kościół w którym był ochrzczony i muzeum poświęcone Jego pamięci, a na koniec zjedliśmy pyszne kremówki. Udaliśmy się też do Ludźmierza, do Sanktuarium Maryjnego w którym wzięliśmy udział w Nabożeństwie Drogi Krzyżowej. Sobotę spędziliśmy na całodziennej wycieczce w Zakopanem. Zobaczyliśmy Wielką Krokiew, główną ulicę Zakopanego, czyli Krupówki, jechaliśmy kolejką linową na Gubałówkę gdzie zjedliśmy góralski specjał zwany ,,Kwaśnicą”. Nawiedziliśmy Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach i wzięliśmy udział w Mszy Świętej. Atrakcją wieczoru był występ kapeli góralskiej, połączony z wymianą kaszubsko – góralskich tradycji. Gazda u którego nocowaliśmy opowiedział o historii Tatr i Podhala. W niedzielę nawiedziliśmy Sanktuarium św. Jana Pawła II w Łagiewnikach, po Mszy Św. odwiedziliśmy Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Około godz. 14 wyruszyliśmy w drogę powrotną.

Czytaj więcej...

Warsztaty Artystyczne

img038Pod koniec stycznia rozpoczęły się warsztaty artystyczne pod przewodnictwem Pani Danusi w miejscowej bibliotece. Kilkanaście uczestniczek w różnym wieku rozpoczęło zabawę ze sznurkiem,  wełną,  wstążką i papierem. Od marca trwają zajęcia,  które są dofinansowane z Gminnego Funduszu AA. Powstały już piękne prace ozdób świątecznych takich jak koszyki,  zajączki,  kurki,  jajka czy motylki. Ostatnio Panie pracowały ze wstążką ozdabiając jajka. Rad udzielała gościnnie Pani Beata Fałek. Kursantki obecnie tworzą śliczne siatki,  torby. Zajęcia potrwają do końca kwietnia. Atmosfera jest wręcz rodzinna. Ciekawe co jeszcze Panie wymyślą?

Czytaj więcej...

Imieniny

Kalendarz

Wiadomości z regionu

  • Plaże nudystów w Polsce mają się świetnie. Gdzie są? Praktycznie w każdym regionie kraju znajdziesz plażę nudystów, gdzie możesz swobodnie opalać się nago. Golasy jednak największy wybór mają nad morzem. Przygotowaliśmy listę TOP 10 plaż nudystów w Polsce wraz z mapą, jak dojechać na plażę.
  • Przebojowa Majówka w Stężycy 2019 gościła nie tylko gwizdy muzyki disco polo, które osiągnęły w roku 2018 największy sukces komercyjny i nagrały hitowe przeboje. Po raz pierwszy na scenie stanął również zespół Czarne Koszule z gminy Stężyca, śpiewając po kaszubsku piosenkę "To jest nasza ziemia". Fantastyczne przeżycie dla publiczności, zwłaszcza tej z dalszych rejonów Polski.
  • Po raz drugi w Kartuzach odbyła się Kaszubska Majówka Pomorskich Przedsiębiorców. Zainicjowana w 2004 roku przez śp. Daniela Czapiewskiego impreza od lat jest okazją do spotkań biznesmenów i samorządowców z całego Pomorza, a także uhonorowania tych najbardziej zasłużonych - Ambasadorów Kaszub.

Odwiedziny

Dzisiaj Dzisiaj 8
Wczoraj Wczoraj 21
W tygodniu W tygodniu 70
W miesiącu W miesiącu 989
Razem Razem 3893

Aktualne notowania