Noś Maseczkę, dbaj o bezpieczeństwo swoje i innych

 

nos maseczkęW związku z trwającym stanem epidemii przypominam o zachowaniu wszelkich środków ostrożności. W przestrzeni publicznej należy nosić maseczkę oraz zachować 2 metry odległości między osobami. Opłaty dla UG Lipnica można regulować u sołtysa. Petenci zobowiązani jednak są do zachowania bezpieczeństwa (usta i nos zakryte maseczką)

Sołtys Zdzisław Myszka

Dotacje na założenie biznesu na wsi

 

dotacjeOd 29 października do 30 listopada 2020 r. rolnicy mogą ubiegać się w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa o „Premię na rozpoczęcie działalności pozarolniczej” w ramach PROW 2014-2020. O dofinansowanie może ubiegać się rolnik, małżonek rolnika lub domownik, który m.in. podlega ubezpieczeniu w KRUS w pełnym zakresie nieprzerwanie co najmniej od 12 miesięcy poprzedzających dzień złożenia wniosku o przyznanie pomocy. O premię mogą starać się osoby, które chciałyby rozpocząć prowadzenie działalności pozarolniczej po raz pierwszy, jak również osoby, które przez 24 miesiące poprzedzające złożenie wniosku miały zawieszoną lub zakończoną działalność gospodarczą oraz te, które swój biznes na wsi już prowadzą i chcą go rozszerzyć o nowy rodzaj działalności. Więcej informacji tutaj.

 

Uwaga! Ptasia Grypa powraca

 

Ptasia GrypaaaPowiatowy Lekarz Weterynarii w Bytowie z siedzibą w Miastku informuje o ryzyku wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków w związku ze stwierdzeniem w ostatnim, czasie nowych ognisk grypy ptaków na terenie zachodniej Rosji i Kazachstanu. Posiadacze drobiu zobowiązani są do zawiadamiania organu Inspekcji weterynaryjnej albo najbliższego podmiotu świadczącego usługi z zakresu medycyny weterynaryjnej o wystąpieniu u drobiu następujących objawów klinicznych:

1) zwiększonej śmiertelności;
2) znaczącego spadku pobierania paszy i wody;
3) objawów nerwowych takich jak: drgawki, skręty szyi, paraliż nóg i skrzydeł, niezborność ruchów;
4) duszności;
5) sinicy i wybroczyn;
6) biegunki;
7) nagłego spadku nieśności.

w razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii w Bytowie z siedzibą w Miastku, ul. Szkolna 1, 77-200 Miastko, tel. (59)8572006, e-mail: piwbyto@gdansk.wiw.gov.pl.

Imieniny

Kalendarz

Komisariat SG Brzeźno

Wiadomości z regionu

Wyślij Widokówkę

koperta

logo eop 210