Uwaga! Ptasia Grypa powraca

 

Ptasia GrypaaaPowiatowy Lekarz Weterynarii w Bytowie z siedzibą w Miastku informuje o ryzyku wystąpienia wysoce zjadliwej grypy ptaków w związku ze stwierdzeniem w ostatnim, czasie nowych ognisk grypy ptaków na terenie województwa pomorskiego.  Posiadacze drobiu zobowiązani są do zawiadamiania organu Inspekcji weterynaryjnej albo najbliższego podmiotu świadczącego usługi z zakresu medycyny weterynaryjnej o wystąpieniu u drobiu następujących objawów klinicznych:

1) zwiększonej śmiertelności;
2) znaczącego spadku pobierania paszy i wody;
3) objawów nerwowych takich jak: drgawki, skręty szyi, paraliż nóg i skrzydeł, niezborność ruchów;
4) duszności;
5) sinicy i wybroczyn;
6) biegunki;
7) nagłego spadku nieśności.

w razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Powiatowym Inspektoratem Weterynarii w Bytowie z siedzibą w Miastku, ul. Szkolna 1, 77-200 Miastko, tel. (59)8572006, e-mail: piwbyto@gdansk.wiw.gov.pl.

Zwrot Podatku Akcyzowego

 
 

zwrot-akcyzyRolnicy, którzy chcą odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinni w terminie od 1 lutego do 1 marca 2021r. złożyć odpowiedni wniosek do Wójta Gminy wraz z fakturami VAT potwierdzającymi zakup oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2020r. do 31 stycznia 2021. Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2021 roku wynosi :
- 100 zł. - za jeden hektar użytków rolnych,
- 30 zł. - za jedną średnio - roczną liczbę dużych jednostek przeliczeniowych bydła.

 Wniosek

        Wniosek.pdf

 

Imieniny

Kalendarz

Komisariat SG Brzeźno

Wiadomości z regionu

Wyślij Widokówkę

koperta

logo eop 210