W Hołdzie Ofiarom Tragedii Smoleńskiej 10 Kwiecień 2010

W sobotę 10 kwietnia 2010 roku o godz. 8:41 w Smoleńsku doszło do katastrofy polskiego samolotu rządowego w której zginęło 96 osób m.in: Prezydent RP Lech Kaczyński z małżonką, ostatni prezydent RP na uchodźstwie Ryszard Kaczorowski, wicemarszałkowie Sejmu i Senatu, dowódcy wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP, pracownicy Kancelarii Prezydenta oraz grupa parlamentarzystów i duchowni. Zginęli za Polskę.

Dzięki uprzejmości Pana ppłk Andrzeja Szutowicza z Koła Saperów Polskich nr. 21 w Drawnie zamieszczamy galerię zdjęć.

Read more ...

Tragedia Smoleńska - Wspomnienia

 

IMG 7218

CZ.I   Żałoba
Przed południem 10 kwietnia 2010  jechałem do Kalisza Pom.  Na wysokości Prostyni zadzwonił do mnie Gerard Sopiński, zaskakując mnie stwierdzeniem, że chyba wszyscy zginęli. Kompletnie nie wiedziałem, co się stało. Zdziwiony spytałem, o co chodzi. Gerard powiedział wówczas, że samolot prezydencki rozbił się w drodze do Katynia. - Włącz radio i słuchaj – rzekł. Tak też zrobiłem. Nie miałem złudzeń i byłem pewny, że zginęli wszyscy z prezydentem Lechem Kaczyńskim włącznie. Jednak media dawały nadzieję, że ktoś przeżył. Dzień ten był obfity pod względem tzw. odkryć. Przy ładnej pogodzie znaleźliśmy w ogródku pewnych państwa starą, pięknie zachowaną macewę z XIX w., po czym przerwaliśmy dalsze kopanie, gdyż obciążenie psychiczne było zbyt duże. Wracając w Prostyni, skręciłem w leśnią drogę w lewo. Gdy zatrzymałem samochód, zobaczyłem między drzewami potężne drzewo. Tak znalazłem tzw. Lipę Skarbów. Ale to inna historia, jest o niej także legenda...

Read more ...

Uwaga!!! Zakaz wstępu do lasu

 

zakazdolsu Uwaga! W związku ze stanem epidemii, od 3 do 11 kwietnia br. Lasy Państwowe wprowadzają tymczasowy zakaz wstępu do lasów.


Imieniny

Kalendarz

Wiadomości z regionu

  • Sukienki na studniówkę 2020 mogą być krótkie lub długie, wszystko zależy od upodobań. W tym roku nie ma zasady, która mówiłaby, że sukienka na studniówkę 2020 ma być maxi lub mini. Nie jest także powiedziane, że za sukienkę studniówkową trzeba zapłacić majątek. Tym bardziej, jeśli będzie to kreacja tylko na jedną noc. Bez problemu znajdziesz mnóstwo takich sukienek na studniówkę 2020 w każdym fasonie i kolorze. Zobacz, co jest akurat najmodniejsze i wybierz idealną sukienkę studniówkową dla siebie.
  • "Wszystkie ręce na pokład! To hasło, nawiązujące bezpośrednio do ostatniego Finału WOŚP, aktualne jest również teraz, gdy w obliczu walki z koronawirusem znaczna część społeczeństwa pozostaje w domach i czasem potrzebuje wsparcia w codziennych czynnościach" - piszą organizatorzy akcji "Pomagamy". Fundacja WOŚP zachęca do działania i łączy potrzebujących z tymi, którzy pomocy mogą udzielić. Ciąg dalszy artykułu poniżej.
  • Ile zebrała WOŚP 2020? W niedzielę 8 marca poznaliśmy wynik charytatywnej zbiórki 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Pieniądze zostaną przekazane na wsparcie dziecięcych szpitali w Polsce.

Wyślij Widokówkę

koperta

logo eop 210